Anatomia Świadomości – open practice Teatru Kino Variatino

DSC00781.m

TANCERZE, JOGINI, SPORTOWCY, RUCHOWCY, MUZYCY i nie tylko

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PRAKTYKI

ŚWIADOMOŚĆ – jeśli jestem świadomy to mam wybór. Zaczynam od ciała, bo ono jest zawsze ze mną.
NATURALNOŚĆ, na którą składają się z jednej strony delikatność i eteryczność ciała, a z drugiej jego siła i nieprzewidywalność. Pracujemy nad tym, by ciało było na tyle sprawne aby spójnie komunikowało, słuchało, żyło długo i szczęśliwie.
TANIEC, to przede wszystkim wielopoziomowe narzędzie rozwoju, poznawania i eksplorowania siebie i świata. Medium, za pomocą którego porozumiewam się ze światem na głębszym pozawerbalnym poziomie. To sposób na transformację tego co mnie spotyka i dotyka w piękno i istotne wartości. Używamy tańca, ruchu, głosu, kreowania by coraz bardziej stawać się całością, świadomą siebie używającą tej świadomości w pełni.
DŹWIĘK, jesteśmy wibrującymi istotami, zbudowanymi w około 75% z wody, dźwięk ma na nas ogromny wpływ. Może pomóc nam się wyciszyć, przełączyć na inne, subtelniejsze fale mózgowe typu alpha, theta czy delta, a wtedy nasze komórki zaczynają się uzdrawiać, regenerować i ciało powraca do balans
CZŁOWIEK fascynuje nas jako całość: intelektualna, fizyczna i duchowa. Interesuje nas wielowymiarowość ludzkiego życia: ciało, oddech, umysł, duchowość.
WSZYSTKO – krótko mówiąc, chcemy wszystkiego i interesuje nas wszystko. I być może z tego „wszystkiego” wyłoni się kiedyś, coś co można nazwać stylem, tyle że samo tworzenie stylu nas nie interesuje, bo to ogranicza.
TO PRZESTRZEŃ do multiwymiarowych działań. Przestrzeń, którą tworzymy wszyscy razem, bo każdy z nas jest nauczycielem i może podzielić się swoim doświadczeniem. Tu pogłębiamy świadomość ciała, ruchu, oddechu, dotyku, tańca, kontakt improwizacji, śpiewu, dźwięku, emocji, muzyki, rytmu, zaufania, bezpieczeństwa, medytacji, bycia tu i teraz, miłości i jeszcze więcej. Tu również dotykamy tego, co niełatwe, burzymy ograniczenia w nas, wychodzimy ze sfery komfortu, zaglądamy lękom w oczy i pozostawiamy to, co już nam nie potrzebne. Tu poszukujemy, eksplorujemy, rozciągamy umysły i ciała, dzielimy się, kreujemy i nie spieszymy się. A wszystko to po to, aby być w balansie, aby poczuć mocno swoje autentyczne ja, swoje moce, być wolnym i żyć w pełni.
OPIEKA:
Ruch, ciało: Anna Haracz
Dźwięk, muzyka: Radosław Bekieler

.

.

JESTESMY NA SALI WE WTORKI I CZWARTKI
w godz. 12.00-15.00
startujemy 01 października

Opłaty: opłata za miesiąc kalendarzowy (bez względu na to ile razy przyjdziecie ale więcej niz 3 obecności w miesiącu i ile razy odbędą się zajęcia ale nie mniej niż 10, czyli biorę pod uwagę święta i moje ewentualne wyjazdy) jest 100 zł, płatne z góry przed pierwszymi zajęciami w miesiącu w sekretariacie Windy. To ważne ze względów na miejsce by opłacić zajęcia zanim wystartujemy.
Dla tych co chcą czasem wpaść ale nie więcej niż 3 razy w miesiącu opłata jest 20 zł za wejście u mnie

Miejsce: Klub Winda, ul.Racławicka 17, Gdańsk-Wrzeszcz

zapraszamy
Anka Haracz i Radek Bekieler