ANATOMIA ŚWIADOMOŚCI – TANIEC 5 ŻYWIOŁÓW w ŚWIĄTYNI DŹWIĘKU

żywioły rys

26-28 października 2018, Światynia Dźwięku na Kaszubach

Wszystko już jest w nas…

Żywioły to fundamenty, które zwykle zauważamy na zewnątrz w postaci zmian pogody, czy energii poruszających wszechświatem, wyznaczających prawa życia i śmierci, nadających kierunki, tworzących i niszczących zarazem. Jednak są one także w nas albo my zawieramy się w nich? Zajrzyjmy wspólnie do środka nas i wyraźmy to w ruchu, tańcu, głosie, byciu.

Jesteśmy ciałem, jesteśmy duchem, jesteśmy przeżywanymi emocjami, uczuciami, intelektem określającym rzeczywistość wewnętrzną i zewnętrzna, jesteśmy swoją własną niepowtarzalną historią. Czasem te elementy są ze sobą spójne, czasem sobie zaprzeczają, czasem się ze sobą kłócą, a czasem nie mają pojęcia o swoim istnieniu. Jak to poznać, polubić i połączyć by stać się spójną całością, skuteczną, wielowymiarową istotą płynąca na swej fali błogosławieństw? Praktyka pięciu żywiołów jest dla nas jednym z najbardziej integrujących narzędzi, które porusza wszystkie sfery naszego istnienia: ciało, oddech, umysł, emocje, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

ZIEMIA daje wsparcie, pożywienie i poczucie bezpieczeństwa ale tez może rozleniwić i ugrzęźniemy w poczuciu bezcelowości.
WODA nawilży, wniesie przepływ i oddanie ale jej siła również może zniszczyć i zabrać wszystko co napotka na swej drodze.
OGIEŃ rozgrzeje, konfrontuje, i spala wszystko co niepotrzebne robiąc przestrzeń na nowe.
POWIETRZE inspiruje, stwarza możliwości tworzenia nowego ale może przytłoczyć ilością wyborów.
ETER pozwala być wszystkiemu taki jakie jest bez oceny, bez analizy, w bezczasowości, takie jakie jest.

A czym dla Ciebie są żywioły?
Jak się przejawiają w twoim życiu?
Który żywioł najbardziej rezonuje z Tobą?
A który wydaje Ci się zupełnie obcy?
Czy i jak ich używasz?

Przez prawie 3 dni poeksplorujemy pięć elementów i poprzyglądamy się im w sobie.
A zrobimy to poprzez świadomy ruch i taniec razem z żywą, improwizowaną muzyką, dźwiękiem, a także rozmowami w kręgu, czy poprzez czerpanie z darów otaczającej natury i korzystanie z gościnności Świątyni Dźwięku.

PROWADZENIE:
CIAŁO, RUCH, TANIEC, GŁOS – Anna Haracz
DZWIĘK, MUZYKA, GŁOS – Radek Bekieler, Huzy

OBFITOŚĆ:
naturalny taniec z sobą i dla siebie
głębsze połączenie ze swoim ciałem i głosem
żywy dźwięk tworzony tu i teraz
pięć elementów w praktyce
wolność wyrażania siebie
połączenie ze swoim źródłem i sercem
pobudzenie procesów samouzdrawiania w ciele i umyśle
rozmowy w kręgu
współobecność
opieka
nocna ceremonia dźwięku (koncert na wielkim gongu, zagra Huzy)
wspólne posiłki (wegetariańskie jedzenie, zioła z pobliskiej łąki, owoce, gotuje Joana)
miejsce mocy (Świątynia Dźwięku, opis poniżej)
wyciszenie poprzez kontakt z naturą (las, jezioro, zwierzęta)
możliwość masażu tajskiego lub dźwiękowego za dodatkową opłatą

ZARYS PLANU:

PIĄTEK- 26 października
16.00 Przyjazd, przywitanie, poznanie, poczucie siebie w nowej przestrzeni
17.00 Ziemia
19.30 Kolacja
20.30 Spacer, jezioro lub wspólne muzykowanie

SOBOTA – 27 października
9.00 Śniadanie
10.00 Woda
13.00 Obiad
15.00 Ogień
18.30 Kolacja
20.00 Ceremonia Dźwięku
22.00 – 9.30 Cisza (noble silence)

NIEDZIELA – 28 października
9.00 Śniadanie
10.00 Powietrze
12.30 Obiad
14.00 Eter – Integracja
17.00 Wyjazd

MIEJSCE MOCY: ŚWIĄTYNIA DŹWIĘKU JOAN i HUZEGO

Zapraszamy Was do miejsca gdzie sztuka, dźwięk, natura zmieniają wszystko. Budowaliśmy to miejsce z miłością i dla miłości. Jest to bardzo duży budynek wybudowany ze stuletnich bali i gliny, jak z baśni naszego dzieciństwa. Można się tu wyciszyć, zrównoważyć i zharmonizować, a i natura nas tu bardzo szczodrze wspiera. Świątynia Dźwięku jest położona we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, w lesie nad jeziorem Wdzydze (z dziewięcioma wyspami). Procesy, które się tutaj aktywują są mocno wzmocnione przez energię miejsca, i bardzo dbamy o czystość energetyczną przestrzeni. Zadbamy też o lekkie wegetariańskie jedzenie i zioła do picia. Mamy zaszczyt Was zaprosić na wyjątkowe spotkanie. Połączenie tych wszystkich elementów, jak: energia miejsca, energia natury, Ceremonia Dźwięku oraz szczególna opieka gospodarzy, czyni to spotkanie wyjątkowym. Zapraszamy do naszej baśni w krainie Świętych Dźwięków, jednorożców i wysokich wibracji.

Z Miłością.
Joana&Huzy

Opiekunowie miejsca: Joana Jordan Szeptucha i Robert Usewicz Huzy (Navigatorgong)

Miejsce wydarzenia https://www.facebook.com/Świątynia-Dźwięku-Sound-Temple-241612692700720/
http://swiatyniadzwieku.pl/pl/

Dojazd:
Mapa – https://her.is/2qiRo9k

KĄPIEL W DŹWIĘKACH GONGU – prowadzi Huzy

Ceremonia Dźwięku to duchowa uczta, szamańska podróż, która zabiera Cię wszędzie tam, gdzie twoja dusza zapragnie lub potrzebuje polecieć. To powrót do źródła, do korzeni, do światła. Połączenie starożytnych instrumentów z całego świata i głosu z nowatorskim podejściem tworzy Kosmiczną Symfonię, wymykającą się wszelkim umysłowym próbom sklasyfikowania.Tego trzeba doświadczyć.

O PROWADZĄCYCH:
ANNA HARACZ
Chcę wszystkiego i interesuje mnie wszystko…
Naturalność, to jedyne słowo jakie mi przychodzi do głowy. Naturalność, na którą składają się z jednej strony delikatność i eteryczność ciała a z drugiej jego siła i nieprzewidywalność. Nie ma w mojej pracy konkretnej znanej techniki tańca, ani jedynie słusznej ścieżki jogicznej, za którą podążam. Czasem coś namaluję, zaśpiewam, zaprojektuję ubranie lub kostium. Przetwarzam, transformuję nieużytki w piękno.
Mam wrażenie, że opowiedzenie się za czymkolwiek na początku rozwija, gdyż obnaża a potem niweluje słabości, ale z czasem zaczyna ograniczać. Dlatego też dotarło do mnie, iż jedyne co mnie interesuje to to, by ciało było na tyle sprawne, by było w stanie spójnie komunikować i słuchać. Interesuje mnie wielowymiarowość ludzkiego życia: ciało, oddech, umysł, duchowość. To wszystko w mojej pracy zawsze jest równoważne i rozwijane jest równocześnie i w miarę możliwości równomiernie. Fascynuje mnie człowiek jako całość: intelektualna, fizyczna i duchowa. I to jak używać tańca, ruchu, głosu, kreowania by coraz bardziej stawać się całością, świadomą siebie używającą tej świadomości w pełni.
Jestem tancerką, choreografem, nauczycielem jogi i medytacji. Dwadzieścia lat temu założyłam Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino by realizować swoje pasje artystyczne.
Jogą zajęłam się w 2002 r., gdzie od pierwszej lekcji wiedziałam, iż to jest to co dopełnia moją pracę artystyczną i wspiera rozwój duchowy.
W 2007 roku ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski (zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, a poprowadzony przez Jurka Jaguckiego) otrzymując certyfikat Introductory II, uprawniający do nauczania jogi wg metody Iyengara na całym świecie Iyengar teachers list/ Poland
Przez 5 lat praktykowałam medytację Vipassana a obecnie Sufizm Uniwersalny stał się moją ścieżką rozwoju duchowego.
W 2010 roku zaczęłam praktykować Vinyasa Krama Jogę , dzięki której mogę zgłębiać tajniki zdrowego oddechu. Moim nauczycielem prowadzącym jest Maciej Wielobóbu którego kontynuuję kurs nauczycielski w nurcie Vinyasa Krama Joga. Obecnie łączę trudną sztukę taneczną z pasjonującą sztuką jogi co jest dla mnie wyzwaniem i radością jednocześnie.
Teatr KINO VARIATINO
AnahaJoga

RADEK BEKIELER

Jestem muzykiem, multiinstrumentalistą, od półtorej roku mocno zainteresowanym nowymi instrumentami metalowymi typu handpan i Rav Drum, a od ponad trzech lat – sound healing’iem (uzdrawianie dźwiękiem). Wykonuję intuicyjne masaże dźwiękowe za pomocą mis tybetańskich, głosu i innych instrumentów, jak również gram improwizowane koncerty relaksacyjne, ceremonie dźwięku, czy wspomagam dźwiękowo zajęcia ruchowe typu joga i inne. Praktykuję także tradycyjny masaż – Thai Yoga Massage. Miałem przyjemność uczęszczania do dwóch wyjątkowych duńskich szkół, tzw. ludowych: Vestjyllands Højskole i Den Rytmiske Højskole, gdzie uczyłem się muzyki, śpiewu i tańca. Studiowałem też na akademii muzycznej w Aarhus, na wydziale muzyki rytmicznej i ruchu, jednak porzuciłem nauczanie akademickie, aby powrócić do tego, co we wnętrzu i pracować z dźwiękiem oraz muzyką bardzo intuicyjnie. Tworzę również warsztat improwizacyjny – Sound Trip oraz współpracuję z grupą tańca kontakt improwizacji Kimpro w Aarhus – www.kimpro.dk., a od niedawna razem z Ania Haracz współtworzę przestrzeń do warsztatu Anatomia Świadomości w Gdańsku.

https://web.facebook.com/rbsoundtouch/
https://soundcloud.com/radek-bekieler
https://www.youtube.com/user/radho5

INWESTYCJA W SIEBIE TO:
750 zł

W tym cala obfitość, o której piszemy powyżej
Przedpłata w wysokości 400 zł, rezerwuje Twój udział.
Wpłata na konto:
Anna Haracz tel. 502 298 770, email: anaha@wp.pl
+ przedpłata na konto BGŻ 16 2030 0045 1130 0000 1151 9410 z dopiskiem „Taniec 5 Żywiołów”

Organizator: Fundacja Wyznawcy Słońca

Dodatkowe informacje:
tel.: Anna +48 502 298 770, anaha@wp.pl
Radek + 48 503 510 910, rbsoundtouch@gmail.com

www.kinovariatino.pl
www.anahajoga.pl
https://web.facebook.com/rbsoundtouch/